Bize danışmadan karar vermeyin!İletişim

BİZDEN HABERLER

Yüzme Havuzu Yapımı ve Havuz Yaptırma Ücretleri

Posted in: Havuz
Yüzme Havuzu Yapımı ve Havuz Yaptırma Ücretleri

Google veya Facebook’ta bir havuz oluşturucu aramadan, komşularla görüşmeden veya genel olarak etrafı sormadan önce, işe alma sürecinin bu kısmına nasıl daha iyi hazırlanabileceğinize bir göz atalım.

Ne tür bir havuz inşa etmek istiyorsunuz?

Aradığınız firmanın aradığınız yüzme havuzu türünü inşa etme konusunda uzman olduğundan emin olun. 3 farklı havuz türü; gunite, fiberglas ve vinil yüzme havuzları, inşaat sürecine farklı yaklaşımlar gerektirir. Seçtiğiniz şirketin, peşinde olduğunuz havuz türünün kurulumunda uzman olduğundan emin olmak istersiniz.

Beton havuzlar olarak da bilinen gunite yüzme havuzlarının üstün dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğünü tercih ediyoruz. Günite havuzları, hayal edebileceğiniz herhangi bir havuz şekli yaratma olasılıklarını hayal edebiliyorsanız, tasarım, boyut, şekil ve derinlik için sonsuz fırsatlara sahiptir. Ancak farklı bütçeye sahip olanlar için sunulan vinil liner havuzlar ve fiberglass gibi tabii ki alternatif yüzme havuzu yapıları vardır. Daha sonra bahsedilen havuz türleri, aynı miktarda tasarım özelleştirme özelliklerine, şekillerine ve mevcut yükseltilmiş havuz ekipmanı seçeneklerine sahip değildir ve genellikle ömür boyu garanti içermeyeceklerinden bahsetmiyorum bile.

İki havuz teklifinin hikayesi

Yüzme havuzu inşaatı önerilerini karşılaştırıyorsanız ilginç bir durum ortaya çıkabilir. Tam olarak istediğiniz tasarımı ve özellikleri belirlediyseniz ve bunu rakip havuz firmalarının her birine tam olarak ayrıntılı ve spesifik olarak sağladıysanız, nispeten yakın fiyat aralığı bekleyebilirsiniz.

Her şey adil, aynı tasarım özelliklerine, boyutuna, şekline, konumuna (coğrafi) sahip 2 yüzme havuzu ve merakla bu 2 havuz farklı fiyatlarla sunuluyor, neden öyleyse?

En düşük teklif veren yüklenici sonuç olarak daha az gunite, daha az çelik inşaat demiri, sadece bir deniz süpürücüsü, tek deniz süpürücü hattına bağlanan alt drenajlar sağlayabilir, zemin kaplaması için temel sağlamaz, en ucuz ürünlerle havuzu yapar.
.

Buna karşılık, daha yüksek teklif veren havuz müteahhidi, böyle bir fiyat noktasına neden ulaşıldığını gösterme ve açıklama kabiliyetiyle nihai fiyat için mantıklı bir mantığa sahip olması daha iyidir. Teknik detaylardan tasarım ve inşaat zorluklarına ve ayrıca eklemelerin veya ekstraların detaylandırılmasına kadar. Her durumda, “havuzunuzu inşa etmenin maliyeti kadardır”. Nitelikli bir yüzme havuzu üreticisi ücretsiz olarak çalışmaz, deneyimleri zor kazanılır ve tıpkı sizinki gibi, zamanları değerlidir ve bunu bir yaşam için yaparlar.

Nihayetinde, aradığınız tüm bilgileri almak için aramanız gereken belirli bir havuz inşaatçısı sayısı yoktur, bir elma ile elma karşılaştırması yapmak ve havuzun toplam maliyetini ortalama olarak hesaplamak için en az 3 kişiye ihtiyacınız olacaktır.

Maliyet dökümü olmadan bir havuz için tek bir toplam sayı içeren bir teklife mi bakıyorsunuz yoksa paranızın nereye gittiğini görebiliyor musunuz?

Havuz yapım sürecini daha iyi anlamak için sorular sormaktan çekinmeyin – buna havuz fiyatlandırma bilgileri de dahildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir