Bize danışmadan karar vermeyin!İletişim

BİZDEN HABERLER

Özel Havuzlar ve Halka Açık Havuzlar

Posted in: Havuz
Özel Havuzlar ve Halka Açık Havuzlar

Hem halka açık havuzlar hem de özel havuzlar, sıcak bir yazı serin ve aktif kalmak için geçirmenin en iyi yoludur, ancak güvenlik ve sağlık için bazı küçük potansiyel riskler olmadan ve hiçbiri halka açık yüzme havuzundan daha fazla sağlık tehlikesi şüphesi taşımaz.

CDC’nin yakın tarihli bir raporu, halka açık havuzda yüzenler için sağlık risklerinde bir artış olduğunu ortaya koydu.

Halka açık havuzların sağlık risklerine ilişkin bu bilgilerin CDC’den yayınlanmasına ilişkin CNN’den bir alıntı şu şekildedir:

“Kriptoyu öldürmek son derece zordur”

Patojenin gıdaları giderek daha fazla kirletebileceğini belirten Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, cryptosporidium dünya çapında su kaynaklarını ve su arıtma sistemlerini rahatsız ediyor. Çiğ süt ve et, fermente süt, salatalar ve çiğ sebzeler gibi kontamine yiyecekler salgınlara neden oldu.

Kripto, Afrika ve Asya’daki yedi ülkede bebek ve yürümeye başlayan çocuk ishal hastalığına büyük katkıda bulunuyor. Çocuklarda da ölümcül olabilen yetersiz beslenmeye neden olabilir. Öncelikle gelişmekte olan ülkelerde, HIV’li kişilerde ve diğer bağışıklığı zayıflamış hastalarda kronik ishale neden olabilir.

Tamam, havuza kim işedi?!

Bir rapora göre, gastroenteritli hastalar arasında bildirilen cryptosporidium prevalansı Avrupa ve Kuzey Amerika’da% 1 ila% 4 ve Afrika, Asya, Avustralya ve Güney ve Orta Amerika’da% 1 ila% 37’dir.

Kripto, enfekte insan veya hayvanların dışkılarıyla kontamine olmuş özel kuyular da dahil olmak üzere su kaynaklarında bulunabilir. Kanalizasyon taşmaları, kirli yağmur suyu ve tarımsal yüzey suları da suyu kirletebilir.

CDC’ye göre, tek bir bağırsak hareketinde milyonlarca cryptosporidium paraziti enfekte bir insan veya hayvandan salınabilir.

CDC, ABD’deki kripto vakalarının 2004’ten bu yana yaklaşık üç kat arttığını söyledi, ancak vakalardaki artış veya daha fazla farkındalık ve daha iyi tespit araçları nedeniyle sayıların artıp artmadığı belli değil.

Ailenizi su kaynaklı hastalıklardan nasıl koruyabilirsiniz?

Ekipman arızası ve insan hatası, Haziran 2015’te Kaliforniya’daki bir endişe verici olayda gösterildiği gibi, halka açık havuzlarda ve su mekanlarında toksik klor gazı salınımına yol açabilir.

Yerel halka açık havuzda bir öğleden sonraya katıldığınızda, kendinizi riske atarsınız. Bakterilerle savaşmak için halka açık havuzun kimyasal seviyelerinin tam olarak aralık dahilinde tutulduğundan emin değilseniz, savunmasızlığa hazır olabilirsiniz. Dikkate alınması gereken bir diğer husus, başka bir kişinin vücut işlevlerini kontrol edemzsiniz.

Bu, kendi özel yüzme havuzunuza sahip olmayı sağlığınız için çok daha güvenilir ve güvenli hale getirir. Özel havuzlar daha kontrol edilebilir bir ortamdadır ve havuzunuzda kimlerin bulunduğunu tam olarak bilirsiniz!

Dolayısıyla, kendi yeni yer içi havuzunuzu inşa etmeyi düşünüyorsanız, bu havuzu almak için başka bir neden daha düşünün!

KZY Hamam Yapımı, profesyonel yer altı yüzme havuzu ve spa inşaatı ve yeniden modelleme hizmeti sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir